Piłka siatkowa to najbardziej utytułowana zespołowa dyscyplina sportowa naszego regionu. Kurpie dzięki swoim zespołom męskim i żeńskim wielokrotnie swoją obecność na siatkarskiej mapie Polski. Wychowankowie siatkarscy tej ziemi to sportowcy znani w kraju: Ś.P. A. Gołaś, G. Łomacz i za granicą. Mamy sukcesy zarówno w rozgrywkach młodzieżowych jak i seniorskich. Do tego dochodzi skromny dorobek kilku lat zmagań
drużyny Pyrys Bud (obecnie Pyrys Bud Kurpie Volleyball) w rozgrywkach amatorskich w kraju i Europie. Zespół Pyrys Bud Kurpie Volleyball to wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Oldboyów. To współorganizatorzy i uczestnicy Międzynarodowych Mistrzostw Polski Masters 2016, Mistrzostw Europy Masters 2018, które odbyły się w Ostrołęce. W 2019 roku zorganizowaliśmy kolejny Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn pod nazwą “Kurpie Volleyball 2019”

Tego samego roku uczestniczyliśmy w Europejskich Igrzyskach Olimpijskich EMG Turyn 2019, wygrywając te zawody w kat. 45+.
Jeszcze niedawno drużyna męska reprezentowała region Kurpi w rozgrywkach
pierwszoligowych. Na chwilę obecną nie możemy niestety poszczycić się zespołem choćby drugoligowym. Aby choć w minimalnym stopniu wypełnić tę lukę, sympatycy tej dyscypliny sportu oraz byli siatkarze z naszego regionu powołali do życia Klub Sportowy “Kurpie Volleyball”

W klubie zgromadziliśmy grupę pasjonatów siatkówki – byłych siatkarzy
naszego regionu i nie tylko. Dziś w związku z upływem lat, już tylko amatorsko uprawiających tę dyscyplinę sportu. Dalej gotowych podejmować wyzwania sportowe.

Bawiąc się grą w piłkę siatkową, potrafimy udowodnić, że sport osób w starszym wieku jest możliwy. Jesteśmy przekonani, że zaniedbując sport amatorski, za jakiś czas pozostawimy po sobie puste hale. Kontynuując swoją pasję, nie przestajemy myśleć o tym, co będzie za jakiś czas. Dlatego to, co robimy, wiąże się z pasją, zaangażowaniem i profesjonalizmem.
Sport kochali nasi dziadkowie, rodzice. To uczucie przekazali nam. My chcemy oddać je naszym dzieciom, przyszłym pokoleniom.
Nie chcemy zaprzepaścić dorobku pokoleń ostrołęckich trenerów i siatkarzy. Dlatego m.in. KS Kurpie Volleyball chce dalej podtrzymywać te tradycje siatkarskie. Jesteśmy niespotykanymi na skalę naszego kraju „ambasadorami” piłki siatkowej w regionie Kurpi w wykonaniu weteranów.